Ekonomi

Bakan Selçuk Açıkladı: Ödemelerin Hangi Tarihte Yapılacağı Belli Oldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk açıklamalarında Temmuz Ayına İlişkin İşsizlik ve Kısa Çalışma Ödemelerinin Kurban Bayramı Öncesinde 27 Temmuz’da başlayacağını vurguladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk işsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneği hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Selçuk açıklamalarında işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin 27 Temmuz’dan itibaren hesaplara yatırılacağını belirtti.

27 TEMMUZ’DA BAŞLIYOR

Ödemelerin nasıl yapılacağına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bakan Selçuk şu ifadeleri kullandı:

“5 Ağustos’ta yapılması gereken Temmuz ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerini erkene çektik. Böylece Bayram öncesinde vatandaşlarımıza bu destekleri ulaştırmış olacağız. Ödemeleri, 27 Temmuz’dan itibaren T.C. Kimlik Numaralarının son hanesine göre vatandaşlarımızın banka hesaplarına yatıracağız.”

IBANI OLMAYANLARA PTT’DEN ÖDEME

Açıklamalarında IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödemelerin yapılacağını vurgulayan Bakan Selçuk şöyle devam etti:

“T.C. Kimlik Numaralarının son hanesi; 0-2 olanlara 27 Temmuz’da, 4-6 olanlara 28 Temmuz’da, 8 olanlara 29 Temmuz’da ödemeler yapılacak”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu