Ekonomi

Bakan Selçuk açıkladı: Banka hesaplarına 8 Eylül’de ödemeler yatırılacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ücretsiz izin ödemelerine ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamalarda Ağustos ayı ödemelerinin 8 Eylül tarihinde banka hesaplarına yatırılacağı bildirildi.

Türkiye’de corona virüsü salgını nedeniyle Cumhurbaşkanı kararı ile işten çıkarmalar yasaklandı. Bu nedenle devlet ücretsiz izne çıkarılan işçilere her ay nakdi ücret desteği sağlıyor. Ağustos ayı ödemelerinin ne zaman yapılacağı merak edilirken Bakan Selçuk’tan önemli açıklama geldi. Bakan Selçuk Ağustos ayı ödemelerinin 8 Eylül tarihinde hesaplara yatırılacağını duyurdu.

T.C. kimlik numarasının son hanesine göre ödemeler yapılacak

Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamalarda konuya ilişkin olarak, “Ücretsiz izne ayrılan işçilerin nakdi ücret desteği ödemeleri T.C. Kimlik Numaralarının son hanesi 0-2-4 olanlara 8 Eylül’de, 6-8 olanlara 9 Eylül’de yapılacak” ifadeleri kullanıldı. Banka hesaplarına yatırılacak olan ödemelerde, IBAN bilgisi eksik veya hatalı olan vatandaşların ödemeleri ise PTT aracılığıyla yapılacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu