Ekonomi

Bakan Pakdemirli’den yeni destek açıklaması: İlave destek primi verilecek!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) üyeleri ile toplantı gerçekleştirdi. Bu kapsamda önemli açıklamalarda bulunan Pakdemirli, yeni destek açıklaması yaptı. Pakdemirli tarafından yapılan açıklamalarda, kaliteli süt üretimin teşvik edilmesi için önce pilot iller olan Aksaray, Burdur ve Çanakkale’de 2 yıl sonra ise tüm illerde ilave destek primi ödemesi yapılacağını duyurdu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) üyeleri ile videokonferans toplantısı gerçekleştirdi. Konuşmalarında 15 Temmuz şehitlerini anan Pakdemirli, hayvansal üretim yapanları ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Pakdemirli tarafından yapılan açıklamalarda, kaliteli süt üretimin teşvik edilmesi için önce pilot iller olan Aksaray, Burdur ve Çanakkale’de 2 yıl sonra ise tüm illerde ilave destek primi ödemesi yapılacağı bildirildi.

Pandemi sürecinde aile işletmelerine yem desteği

Konuşmalarında süt üreticileri ve besicilere verilecek desteklerden bahseden Pakdemirli, “Kaliteli süt üretiminin teşvik edilmesi için 2020 yılında öncelikle pilot olarak belirlediğimiz Aksaray, Burdur ve Çanakkale illerimizi, 2 yıl sonra ise tüm illerimizi ‘sınıflandırılan çiğ süt desteklemesi’ kapsamına alarak, sütümüzün kalitesine göre ilave destek primi ödeyeceğiz. Pandemi sürecinde, süt üreticisi ve besicimizi korumak amacıyla, bu yıl küçük aile işletmelerine yem desteği vereceğiz. 20 başa kadar sağmal dişi sığırı olan işletmelere hayvan başına 65 lira, 20 başa kadar besilik erkek sığırı olan işletmelere hayvan başına 65 lira, 50 başa kadar anaç koyun keçisi olan işletmelere hayvan başına 6,5 lira yem desteği vereceğiz.” İfadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu