Ekonomi

Bakan Pakdemirli’den üreticiyi sevindirecek açıklama: 50 bin ton patetes ihracatına izin verildi!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda üreticiyi sevindirecek bir açıklamada bulundu. Pakdemirli, patateste 50 bin ton ürünün ihracatına izin verildiğini açıkladı. Pakdemirli tarafından yapılan açıklamada, “Her zaman olduğu gibi amacımız; “üreticiyi korumak, tüketicimizi kollamak” ifadeleri kullanıldı.

Türkiye’de corona virüsü salgını sonrası ekonomik adımlar atılmasına engel olmuyor. Tarımda üreticiye destek açıklamaları devam ederken, Bakan Pakdemirli Ocak ayında ihracatı ön izne bağlanan patateste 50 bin ton ürünün ihracatına izin verildiğini duyurdu.

Bakan Pakdemirli tarafından twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, “Bugün itibariyle 50.000 ton patatesin ihracatına ön izin vermeye başlıyoruz. Her zaman olduğu gibi amacımız; “üreticiyi korumak, tüketicimizi kollamak” ifadeleri kullanıldı.

10 bin ton limon ihracatı müjdelendi

Bakan Pakdemirli yaptığı açıklamada, 10 bin ton limon ihracatının yeniden yapılacağı müjdelenmiş, konu hakkında, “ Cumhurbaşkanımız ve bölge milletvekillerimizle yaptığımız istişareler sonucu 10.000 ton limon ihracatının yeniden yapılacağını müjdelemek isterim. Bu konuda kimse kendine paye çıkarmasın.” Demişti.