Ekonomi

Bakan Pakdemirli sosyal medyadan duyurdu: Fiyatlar belli oldu!

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli resmi twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile 2020 yılı için kuru kayısıda fiyatların belli olduğunu duyurdu. Bakan Pakdemirli tarafından yapılan paylaşımda, “Kuru #kayısı fiyatını 21 liranın altına düşürmemekte kararlıyız.” İfadeleri kullanıldı.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli sosyal medya hesabı üzerinden kuru kayısılardaki yeni fiyatlandırmayı duyurdu. Bakan Pakdemirli tarafından yapılan paylaşımda, kuru kayısıyı kilogram başına; kükürtlenmiş için 21 liradan, kükürtlenmemiş (gün kurusu) için ise 23 liradan alınacağı bildirldi.

Bakan Pakdemirli tarafından yapılan paylaşımda şu ifadeler kullanıldı:

“2020 yılı 4 numara kuru kayısıyı kilogram başına; kükürtlenmiş için 21 liradan, kükürtlenmemiş (gün kurusu) için ise 23 liradan alıyoruz. Hayırlı, uğurlu, bereketli olsun. Kuru #kayısı fiyatını 21 liranın altına düşürmemekte kararlıyız. #TMO, üreticilerimiz tarafından arz edilecek kuru kayısının tamamını alabilecek bütçeye ve depo kapasitesine sahiptir. TMO aracılığıyla şu andan itibaren lisanslı depolarda alımlara başlıyoruz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu