Ekonomi

Bakan Pakdemirli açıkladı: Türkiye üretimde dört kat büyüdü!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye’nin tarımsal üretimi hakkında açıklamada bulundu. Bakan Pakdemirli tarafından yapılan açıklamada, ilk iki çeyrekte Türkiye’de tarımsal üretimin yüzde dört büyüdüğü ifade edildi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Türkiye’nin tarımsal üretimi hakkında önemli açıklamada bulundu. Bakan Pakdemirli tarafından yapılan açıklamada, diğer sektörlerde geride olsak da tarımsal üretimde dört kat büyüdüğümüz bildirildi. Bakan Pakdemirli konu hakkındaki açıklamasında, “İlk iki çeyrekte de tarımsal üretimimiz yüzde 4 büyümüş durumda. Türkiye’de diğer sektörler bunun çok gerisinde olmasına rağmen, tarımsal üretimde büyümemiz oldu. Bunda pandemi süresince müstahsilin de evine kapanmamasıyla ilgili bakanlıkça, diğer kurumlarla aldığımız tedbirlerin önemi olduğunu düşünüyorum.” İfadelerini kullandı.

Konuşmalarında Çorum ve Sinop arasındaki yangına da değinen Bakan Pakdemirli, yangının henüz kontrol altına alınamadığını ancak bölgede ekiplerin çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Bakan Pakdemirli yangın hakkında şu açıklamaları yaptı:

“Müdahalemiz sürüyor. Bölgeye şu anda diğer bölgelerden dinlenmiş olan, yangınlarda en deneyimli ve en yetkin teknik arkadaşları gönderdik. Üzerinde çalışılıyor, henüz kontrol altında değil ama hızlı bir şekilde kontrol altına alma konusunda arkadaşların gayreti sürüyor. Yangın, tahmin ettiğiniz kadar büyük bir yangın değil ancak parçalı ve araziye yayılmış olmasından dolayı bazı endişeler doğuruyor. İnşallah hızlı bir şekilde diğer yangınları hallettiğimiz gibi bu yangını da halledeceğiz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu