Gündem

Bakan Muş sosyal medyadan açıkladı: En yüksek miktar uyuşturucu ele geçirildi!

Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş resmi twitter hesabı üzerinden açıklamada bulundu. Bakan Muş, bugüne dek gerçekleştirilen en yüksek miktarlı “Captagon” cinsi uyuşturucu madde yakalamasının gerçekleştiğini bildirdi. Ele geçirilen maddenin yaklaşık piyasa değeri 313 milyon TL olarak açıklandı.

Bakan Muş sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulundu. Bakan Muş, Hatay Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü tarafından yapılan aramalarda konteyner içerisinde uyuşturucu ele geçirildiğini bildirdi.

Bakan Muş sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamalarda şöyle denildi:

Bugün; Bakanlığımıza bağlı gümrük muhafaza ekiplerince bugüne dek gerçekleştirilen en yüksek miktarlı “Captagon” cinsi uyuşturucu madde yakalaması gerçekleştirilmiştir.

Birleşik Arap Emirlikleri’ne transit edilmek üzere İskenderun Limakport Limanına gelen 17 konteyner yükü “bina taşı” beyan edilen eşyada 15-16 Mayıs tarihlerinde Hatay Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü personelince arama gerçekleştirilmiştir.

Yapılan aramada 11 konteyner içerisinde 1.072,6 kg (6.264.259 adet) “Captagon” cinsi uyuşturucu hap ele geçirilmiştir. Ele geçirilen maddenin yaklaşık piyasa değeri 313 milyon TL’dir.

Titiz bir çalışma neticesinde bu büyük yakalamayı gerçekleştiren bakanlık personellerimizi tebrik ediyorum. Zehir tacirlerine geçit vermemek için azami gayretlerimizi sürdüreceğiz.