Gündem

Bakan Kurum açıkladı! Belediyeler su kesintisi uygulamayacak

Alınan son dakika bilgisine göre Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum koronavirüsü önlemlerine ilişkin belediyelere genelge yolladı. Bakan Kurum belediyelere su kesintisi uygulamaması talimatında bulundu.

Alınan son dakika bilgisine göre Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Koronavirüsü önlemlerine ilişkin belediyelere su kesintisi uygulamaması talimatında bulundu.

Genelgede, “Belediyelerimiz ve bağlı kuruluşları tarafından sunulan içme ve kullanma suyu temini ve dağıtımı hizmetlerinin kesintisiz bir şekilde devam etmesi koronavirüsten korunma ve bu virüsün yayılmasını önleme hususunda büyük önem arz etmektedir” ifadelerine yer verildi.

“SU KESİNTİSİNE GİDİLMEMESİ GEREKMEKTEDİR”
Genelgede içme suyu temini ve dağıtım hizmetlerini yürüten belediyeler ve bağlı kuruluşlarının bu hizmetlerini kesintisiz devam ettirmesi istenildi.  “Abonelik sözleşmesinden kaynaklanan su alacaklarının mevcudiyeti dahil, çeşitli sebeplerle su kesintisine gidilmemesi gerekmektedir” dnildi.

“ÖNEMLE RİCA EDERİM”
Genelge’de ayrıca şunlara yer verildi:”Devletimiz tarafından bugüne kadar alınan önlemler ile bundan sonra alınacak tedbirlerin yerel yönetimlerimizce dikkatle takip edilerek eksiksiz yerine getirilmesi söz konusu pandeminin daha fazla yayılmasının önlenmesi bakımından büyük önem arz etmektedir.

Halkımızın sağlığının korunması ve kamu esenliğinin sağlanması için yukarıda belirtilen tedbirlerin bir an önce hayata geçirilmesi, herhangi bir aksaklığa mahal verilmemesi ve konunun iliniz dahilindeki tüm yerel yönetimlere (birlikleri ve iştirakleri dahil) duyurulması hususunda gereğini önemle rica ederim.”