Gündem

Bakan Koca’ya sağlık çalışanlarından cevap!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "Hekimlerimizle ve sağlık sistemimizle gurur duyalım" açıklamasından sonra diğer sağlık çalışanları sosyal medya platformu Twitter'dan tepki gösterdi. #BakanKocaÖzürDile etiketi kısa süre içinde Türkiye gündeminine otururken Sağlık Bakanı ise tweet atarak durumun doğruluğunu kontrol etek istedi. Sağlık çalışanlarından ise cevap gecikmedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından KY News’in Türkiye’deki sağlık sistemine ilişkin yaptığı haberi paylaşarak hemşirelere ve diğer sağlık çalışanlarına yönelik “Hekimlerimizle, sağlık sistemimizle gurur duyalım” ifadelerini kullandı.

“BAKAN KOCA ÖZÜR DİLE”

Hekim olmayan sağlık çalışanları Bakan Koca’nın paylaştığı tweete sosyal medyadan tepki gösterdi. Sağlık çalışanlarının sosyal medyada başlattığı #BakanKocaÖzürDile etiketi kısa süre içinde Türkiye gündeminin üst sıralarında yer alırken Koca, tweet atarak bu durumun doğruluğunu sordu. Bugünse sağlık çalışanları Twitter’da #DoğruSayınBakanım etiketini gündemin üst sıralarına taşıyarak Fahrettin Koca’nın sorusunu cevaplandırdı.

“DOĞRU SAYIN BAKANIM”

Özür dile kampanyasını duyan Koca, yaptığı paylaşımında şunları söyledi:”Değerli hemşireler. 38 sağlık branşından arkadaşlarım. Sky News kanalının salgınla mücadeledeki başarımızı anlatan haberinden söz ederken, ‘Hekimlerimizle, sağlık sistemimizle gurur duyalım.’ şeklindeki cümlem sebebiyle, bugün hakkımda özür dile kampanyası başlattığınız doğru mu?” ifadelerini kullandı.

Hemşireler ve diğer sağlık çalışanları da Twitter üzerinden #DoğruSayınBakanım etiketiyle yüzlerce tweet atarak gündeme oturdu. Bu şekilde sektörle ilgili eleştirilerini de dile getirmiş olan sağlık çalışanlarından sonra şimdi ise gözler, Bakan Koca’nın ne cevap vereceğinde.