Gündem

Bakan Koca’nın koronavirüs testi pozitif çıkan sağlık çalışanlarının sayısını açıklarken sesi titredi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrasında yaptığı konuşmada, koronavirüs testi pozitif çıkan sağlık çalışanlarının sayısını açıklarken sesi titredi. Bakan Koca, sayıyı açıklarken zor anlar yaşadı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca’nın koronavirüs testi pozitif çıkan sağlık çalışanlarının sayısını açıklarken sesi titredi.

Bakan Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrasında sağlık çalışanlarının sayısını açıklarken, “Çok içimden gelmiyor bu sayıyı vermek, 601 kişi, tüm sorumluluk sahada bu arkadaşlarımızın üzerinde” derken zor anlar yaşadı.

601 SAĞLIK ÇALIŞANININ KORONAVİRÜS TESTİ POZİTİF

Koca, “Avrupa’da görülen vakaların yüzde 10’u sağlık çalışanları. Bizde böyle bir oran yok ama pozitif çıkan vaka sayımızın hem hekim hem hemşire arkadaşlarımızda fazla olduğunu söylemek istiyorum. Bunun sayısını çok içinden gelmiyor vermek ama 601 kişi” dedi.

Neredeyse ağlamanın eşiğine gelen Koca, “Tüm yük sahada bu arkadaşlarımızın omuzlarında” derken sesi titredi.

Koca konuşmasını, “Özellikle koruyucu malzeme için eksik olmasın diye her türlü gayret içinde olduğumuzdan emin olun. Herhangi biri ben malzemeye ulaşamıyorum diyorsa bütün birimleri aşarak bize ulaşsın” diyerek bitirdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu