Gündemİzmir Haberleri

Bakan Koca’nın ‘Ayda’ paylaşımı tartışma yaratmıştı! Yeni açıklama geldi

İzmir'de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremde yıkılan binanın enkazından 91 saat sonra çıkarılan 3 yaşındaki Ayda Gezgin ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın attığı tweet tartışma yaratmıştı. Bakan Koca konuya ilişkin yeni bir açıklamada bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Twitter hesabından İzmir’de meydana gelen depremden 91 saat sonra enkazdan çıkarılan 3 yaşındaki Ayda ile ilgili paylaşımı tartışma yaratmıştı. Gelen tepkiler sonrası Bakan Koca’dan yeni bir açıklama geldi.

İzmir Bayraklı’da 6.6’lık depremin ardından yıkılan Rıza Bey Apartmanı’ndan gelen mucize haberi tüm Türkiye’yi mutluluktan ağlatmıştı. Depremden 91 saat sonra 3 yaşındaki Ayda Gezgin, enkaz altından sağ olarak çıkarılmıştı. Ayda’nın annesi Fidan Gezgin’in ise cansız bedenine ulaşılmıştı.

BAKAN KOCA’NIN ATTIĞI TWEET TARTIŞMA YARATMIŞTI

Bu mucize kurtuluştan sonra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın attığı bir tweet ise tartışma yarattı. Minik Ayda’nın ambulanstaki görüntüsünü paylaşan Bakan Koca, “Ayda’nın acıyan bir yeri yok. Köfte ve ayran istiyor” ifadelerine yer verdi.

3 yaşında annesini kaybeden ve 91 saat sonra enkazdan çıkarılan Ayda için kullanılan “acıyan bir yeri yok” ifadelerine sosyal medyadaki bazı kullanıcılar tepki gösterdi.

Gelen tepkiler sonrası Sağlık Bakanı Koca’dan yeni bir paylaşım geldi. Bakan koca paylaşımında, ”HERHANGİ BİR YERİN ACIYOR MU AYDA? Soruyu soran Acil Tıp Uzmanı bir UMKE gönüllüsüydü. Göçük altından çıkarılıp, ambulansa alınan 3 yaşındaki bir çocuğa hayata dönüş anında soru acaba nasıl sorulmalıydı?” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu