Gündem

Bakan Koca’dan ‘YKS’ paylaşımı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından YKS'ye girecek adaylar için bir paylaşımda bulundu. Bakan Koca yaptığı paylaşımda önerilerde bulunarak, ''Odaklanma, dikkati belli bir süre aynı konuya yoğunlaştırma ustalığıdır. Konu dışı uyaran, odaklanma zorluğuna yol açar. Onları zihnimizden uzaklaştıralım.'' dedi. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’nin ikinci oturumu 28 Haziran 2020 Pazar günü saat 10.15’te başlayıp 13.15’de tamamlanacak ve üçüncü oturumu 28 Haziran 2020 Pazar günü 15.45’te başlayıp 17.45’de tamamlanacak olan sınav ile ilgili paylaşımda bulundu. Bakan Koca, YKS’ye girecek adaylar için önerilerde bulunarak, ”Odaklanma, dikkati belli bir süre aynı konuya yoğunlaştırma ustalığıdır. Konu dışı uyaran, odaklanma zorluğuna yol açar. Onları zihnimizden uzaklaştıralım.” dedi.

BAKAN KOCA’DAN YKS PAYLAŞIMI

Bakan Koca paylaşımında, ”YÜKSEK ODAKLANMA GÜCÜ. Odaklanma, dikkati belli bir süre aynı konuya yoğunlaştırma ustalığıdır. Konu dışı uyaran, odaklanma zorluğuna yol açar. Onları zihnimizden uzaklaştıralım. Sorudan soruya yükselen elemanımız Adrenalin, dikkatimizi toplasın. EN ZOR SORULAR bile kolay gelsin.” ifadelerini kullandı.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞININ UYGULANACAĞI SAATLER

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’nin ikinci oturumu 28 Haziran 2020 Pazar günü saat 10.15’te başlayıp 13.15’de tamamlanacak ve üçüncü oturumu 28 Haziran 2020 Pazar günü 15.45’te başlayıp 17.45’de tamamlanacak.

Sınav öncesi ve sonrasında oluşabilecek yoğunluğu ve bulaşma riskini azaltmak, sınavın sorunsuz bir şekilde yapılması için 09.30 ile 18.30 saatleri arasında istisnalar hariç olmak üzere 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Etiketler

İlgili Makaleler