GündemManşet

Bakan Koca’dan vatandaşlara dijital mektup çağrısı! Dijital mektup nedir? Nasıl Yazılır?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmi twitter hesabı üzerinden vatandaşlara dijital mektup çağrısında bulundu. Bakan Koca tarafından yapılan açıklamada, “Ben mektubumu yazıp sisteme yükledim. Siz de mektubunuzla Sağlık Personelimize düşüncelerinizi iletebilirsiniz.” İfadeleri kullanıldı. Peki, dijital mektup nedir? Dijital mektup nasıl yazılır?

Türkiye’de corona virüsü salgını ile mücadelede en önemli rolü sağlık çalışanları üstleniyor. Bu kapsamda 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla sağlık çalışanları için Dijital Mektup uygulaması başlatıldı.

Bakan Koca dijital mektup uygulaması için vatandaşlara çağrıda bulundu. Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Bakan Koca şu ifadeleri kullandı:

Ben mektubumu yazıp sisteme yükledim. Siz de mektubunuzla Sağlık Personelimize düşüncelerinizi iletebilirsiniz. Yürekten bir teşekkürü hak ettiler.

DİJİTAL MEKTUP NASIL GÖNDERİLİR?

1. Mektup metnini zarfın içerisinde bulunan kâğıda yazınız.
2. Mektubu tamamladıktan sonra “GÖNDER” butonuna tıklayınız.
3. Açılan formda talep edilen bilgileri doldurunuz.
4. Mektubunuzu tüm sağlık çalışanlarına ya da kuruma gönderebilirsiniz.
5. Son olarak gönder tuşunu tıklayınız.

Mektubunuz alıcı kuruma iletildiğinde size bir bilgi e-postası gönderilecektir.

Dijital mektup nedir?

“LÜTFEN Platformu, temel değerlerimiz olan sorumluluk, yardımseverlik, adalet, öz güven, liderlik, dostluk, doğruluk, sabır, saygı, öz denetim başlıklarında topluma yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla sivil toplum kuruluşları tarafından bağımsız bir yapıda kurulmuştur.

Salgın döneminin hem bireysel hem de toplumsal anlamda sorumluluk almamız gerektiği gerçeğinden yola çıkan Lütfen Platformu, salgın döneminde farkındalık oluşturacak çalışmalar gerçekleştirmeyi amaç edinmiştir.

Dijital Mektup, salgın sürecinde canla başla mücadele veren sağlık çalışanlarına teşekkür edilmesini teşvik eden bir mecradır. Mart 2020 tarihinden itibaren salgınla mücadelede aktif rol oynayan sağlık çalışanlarımıza ve hastanelerimize teşekkür etmek için oluşturulan Dijital Mektup çalışması sayesinde, mektuplarınız sağlık çalışanlarımıza dijital olarak ulaştıracaktır.”

DİJİTAL MEKTUP GÖNDERMEK İÇİN TIKLAYINIZ