Gündem

Bakan Koca’dan şaşırtan telefon! Mahalle muhtarını aradı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Mazhar Alanson'u aramak isterken telefon numarasını yanlış çevirmesi sonucu yanlışlıkla Maltepe Zümrütevler Mahallesi muhtarı Serkan Aslan'ı aradı. Muhtar Seran Aslan şaşkınlığı karşısında bir o kadar da mutlu olduğunu böyle dile getirdi. İşte detaylar...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz Pazar günü Mazhar Alanson’u aramak isterken numarayı yanlış çevirmesi üzerine yanlışlıkla Maltepe Zümrütevler Mahallesi muhtarı Serkan Aslan’ı aradı.

ŞOKE OLDU

Muhtar Serkan Aslan telefonun çaldığını duydu ama açamadı. Bir süre sonra tanımadığı numarayı geri aradığında duyduğu ses karşısında şoke oldu. Kulaklarına inanamayan muhtar Aslan, CNN Türk’e o anları şöyle anlattı:

“SESİNİZ TANIDIK AMA NUMARANIZ KAYITLI DEĞİL”

“Telefonu elime aldığımda baktım çağrıya. Baktığımda geri döndüğümde karşı tarafa duymadığımı özür dileyerek söyleyince ses tanıdık geldi. Ses tanıdık gelince sordum. ‘Sesiniz tanıdık ama numaranız kayıtlı değil’ dedim. ‘Tanıyamadım sizi’ dedim. ‘Ben Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ dedi. Bir an çok şaşırdım. Ben de ‘Sayın Bakanım gerçekten siz misiniz?’ dedim. ‘Evet, benim’ dedi. ‘Sayın Bakanım beni mi aradınız’ dedim. ‘Evet sizi aradım’ dedi. ‘Mazhar – Fuat – Özkan üçlüsünden Mazhar Bey’i aradım’ dedi. ‘Sayın Bakanım’ dedim, ‘Ben mahalle muhtarıyım. Ama ben çok mutlu oldum. İyi ki aradınız ‘ dedim. Hatta o an annem balkondaydı, eşim yanıma geldi. ‘Gerçekten her akşam izlediğimiz bakan’ dedi.”

“ANNEME BABAMA SELAMLARINI İLETTİ”

Muhtar Serkan Aslan telefonda bir süre sohbet ettiği Bakan Koca’nın samimiyetinden etkilendiğini belirtirken, “Anneme babama selamlarını ilettiğini söyledi, ellerinden öptüğünü söyledi. Bu gerçekten beni çok mutlu etti” dedi.