Gündem

Bakan Koca’dan o iddialara ilişkin flaş açıklama!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından MSÜ sınavında 400 öğrenciye koronavirüs bulaştığına dair çıkan haberlere ilişkin açıklama yaptı. Bakan Koca yaptığı paylaşımında çıkan haberleri yalanlarken, ''Dün sosyal medyada yayımlanan, GEÇEN CUMARTESİ MSÜ SINAVINDA 400 ÖĞRENCİYE hastalık bulaştığını ve öğrencilerin karantinaya alındığını ileri süren haber gerçek dışıdır.'' dedi. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından MSÜ sınavında 400 öğrenciye koronavirüs bulaştığına dair çıkan haberlere ilişkin bir paylaşımda bulundu. Bakan Koca yaptığı açıklamada çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtirken, ”Dün sosyal medyada yayımlanan, GEÇEN CUMARTESİ MSÜ SINAVINDA 400 ÖĞRENCİYE hastalık bulaştığını ve öğrencilerin karantinaya alındığını ileri süren haber gerçek dışıdır.” dedi.

BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMASI

”Dün sosyal medyada yayımlanan, GEÇEN CUMARTESİ MSÜ SINAVINDA 400 ÖĞRENCİYE hastalık bulaştığını ve öğrencilerin karantinaya alındığını ileri süren haber gerçek dışıdır. Testi sınav sabahı sonuçlanan COVID-19 hastası BİR KİŞİ, sınav sırasında izole edilmiştir. Bulaşma olmamıştır.” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada da konuyla ilgili açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

14 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilen Millî Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavında ‘400 öğrenciye Kovid-19 bulaştığı ve bu öğrencilerin karantinaya alındığı’ yönünde sosyal medyada yer alan iddialar gerçek dışıdır. ÖSYM tarafından düzenlenen MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme sınavında, yalnızca Kocaeli’de sınava giren bir öğrencide hastalık tespit edilmiştir. Aynı sınıfta sınava giren 12 öğrenci ve 4 sınav gözetmeni temaslı kabul edilerek testleri yapılmış, tamamının sonucu negatif çıkmıştır. Bu mesnetsiz iddiaların, LGS ve YKS öncesinde öğrencileri paniğe sevk etmek dışında bir amaç taşımadığı ortadadır.”

Etiketler

İlgili Makaleler