Gündem

Bakan Koca’dan MHRS Onaylı Randevu Sistemi’yle ilgili açıklama!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan MHRS Onaylı Randevu Sistemi’yle ilgili açıklama yapıldı. Bakan Koca, İstanbul’da büyük ölçüde randevu sorununun çözüme kavuştuğunu belirtti.

RANDEVU SİSTEMİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Hastane randevusunda yeni bir karara varılmıştı. Alınan randevunun onaylanması konusunda alınan kararla ilgili Bakan Koca’dan açıklama geldi. MHRS Onaylı Randevu Sistemi’ne ilişkin açılama yapan Koca, “Büyük ölçüde İstanbul için de randevu sorunu belirli branşlar dışında çözüme kavuşuyor.” dedi.

Sağlık hizmeti almayı kolaylaştıran MHRS Onaylı Randevu Sistemi’nde son durumun ne olduğuyla ilgili soru üzerine Koca, randevu sadakat oranında büyük bir iyileşme olduğunu belirterek, vatandaşlara gösterdikleri uyum ve işbirliği için teşekkür etti.

‘İSTANBUL EN KRİTİK İL DURUMUNDAYDI’

Bir, iki branş dışında ileri tarihlere randevu alınması gerekmeden sorunun çözüldüğünü ifade eden Koca, “İstanbul en kritik il durumundaydı. Büyük ölçüde İstanbul için de randevu sorunu belirli branşlar dışında çözüme kavuşuyor. Tetkikler için de kapasite kısıtı olan yerler var. Özellikle görüntüleme konusunda sorun yaşayan yerler var. Onlar için de aldığımız tedbirler hayata geçtikçe rahatlama görüyoruz.” diye konuştu.

Bakan Koca, bayramdan sonra düzenleyecekleri basın toplantısıyla onaylı randevu döneminin ilk sonuçlarını kamuoyuyla paylaşacaklarını bildirerek, “Müsterih olun yarın bugünden daha güzel olacak hepimiz için.” dedi.