Gündem

Bakan Koca’dan koronavirüsü ile ilgili güzel haber!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı Twitter'dan Türkiye'de son 24 saatte koronavirüsü vaka ve ölü sayılarınının olduğu tabloyu paylaştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı paylaşımda 264 hastanın iyileştiğini ve yoğun ve entübe hasta sayısındaki artış hızının düşme eğiliminde olduğunu belirtti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı Twitter’dan son 24 saatte koronavirüsü salgını ile ilgili tabloyu paylaştı. Bakan Koca “Başarımız izolasyona bağlı.Virüs, gücünü temas ortamından alıyor. Virüse bu fırsatı tanımayalım” ifadelerini kullandı.

VAKA SAYISI 38 BİN 226’YA YÜKSELDİ
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs vaka ve ölüm sayısına ilişkin güncel bilgileri Twitter hesabından paylaştı. Bakan Koca’nın paylaştığı verilere göre son 24 saatte 24 bin 900 test yapıldı ve 4 bin 117 yeni tanı kondu. Son 24 saatte 87 hastamız Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. Son rakamlarla birlikte Türkiye’de koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 812’ye, vaka sayısı ise 38 bin 226’ya yükseldi.

“ARTIŞ HIZI DÜŞME EĞİLİMİNDE”
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, paylaşımında, yoğun bakımda tedavi gören ve entübe hasta sayısının artış hızının düşme eğiliminde olduğuna dikkat çekti. Bakan Koca, “Hastalarımızdan 264’ü daha iyileşti. Yoğun bakım ve entübe hasta sayımızdaki artış hızı düşme eğiliminde. Başarımız izolasyona bağlı. Virüs, gücünü temas ortamından alıyor. Virüse bu fırsatı tanımayalım. Evde kalalım” ifadelerini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler