Gündem

Bakan Koca’dan koronavirüs aşısıyla ilgili açıklama! 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs ile mücadele kapsamında salgına karşı uygulanan aşı çalışmaları ile ilgili sosyal medya hesabı Twitter'dan önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca TÜSEB desteğiyle Erciyes Üniversitesi’nde geliştirilen COVID-19 aşısının Faz-I çalışmasında 44 gönüllüye aşı uygulandı. Şu ana kadar ciddi bir yan etki görülmedi." ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı Twitter’da koronavirüse karşı geliştirilen aşı ile ilgili önemli açıklamalarda bulunarak 44 gönüllü kişiye aşının uygulandığını bildirdi.

CİDDİ BİR YAN ETKİ GÖRÜLMEDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs salgınına karşı uygulanan aşı çalışmalarıyla ilgili son gelişmeyi aktardı. Bakan Koca “TÜSEB desteğiyle Erciyes Üniversitesi’nde geliştirilen COVID-19 aşısının Faz-I çalışmasında 44 gönüllüye aşı uygulandı. Şu ana kadar ciddi bir yan etki görülmedi.” ifadelerini kullandı.

15 AŞI ADAYI DAHA VAR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

“TÜSEB desteğiyle Erciyes Üniversitesi’nde geliştirilen COVID-19 aşısının Faz-I çalışmasında 44 gönüllüye aşı uygulandı. Şu ana kadar ciddi bir yan etki görülmedi. İkinci doz aşılama 26 Kasım-14 Aralık tarihleri arasında yapılacak. Güzel haberlerini vereceğim 15 aşı adayı daha var.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu