Gündemİzmir Haberleri

Bakan Koca’dan İzmir’e flaş koronavirüs uyarısı! Vaka sayısında büyük artış

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayısının arttığı İzmir’i uyardı. Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 7 ilin sağlık müdürleriyle salgının durumunu değerlendirmek adına online olarak toplantı yaptığını duyurdu.

Salgınla mücadelede fedakarlık sınavının devam ettiğine dikkat çeken Bakan Koca, “Son iki haftada İzmir ve Konya’da yüzde 50 vaka artışı, Adana, Samsun ve Ordu’da yüzde 100 vaka artışı var. Başta İzmir, Adana ve Samsun olmak üzere bu illerimizde hastanelerimiz ve sağlık personelimiz büyük bir yükün altında.” dedi.

BAKAN KOCA 7 İLİN SAĞLIK MÜDÜRÜYLE KONUŞTU

Bakan Koca toplantı sonrası Twitter’dan yaptığı açıklamada, “İzmir, Adana, Samsun, Bursa, Ordu, Gaziantep ve Konya İl Sağlık Müdürlerimizle online görüşmemizi tekrarladık. Bu illerimizde salgının seyrini yakından takip ediyoruz” dedi.

İZMİR’DE VAKA SAYISI YÜZDE 50 ARTTI

Bakan Koca İzmir’i işaret ederek ”Son iki haftada İZMİR ve KONYA’DA %50 vaka artışı, ADANA, SAMSUN ve ORDU’DA %100 vaka artışı var. Başta İZMİR, ADANA ve SAMSUN olmak üzere bu illerimizde hastanelerimiz ve sağlık personelimiz büyük bir yükün altında. Salgınla mücadelede fedakarlık sınavımız devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu