Gündem

Bakan Koca’dan ‘Hamilelik izni’ açıklaması! 8 hafta uzatıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan son dakika açıklaması geldi. Bakan Koca, kamu çalışanlarının hamilelik izninin 8 hafta uzatıldığını belirterek, ''İdari izin 32. hafta yerine hamileliğin 24. haftasından itibaren başlayacak.'' dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından kamu kurumunda çalışanların ‘hamilelik izni’ ile ilgili bir paylaşımda bulundu. Bakan Koca, yaptığı paylaşımda kamu çalışanlarının hamilelik izninin 8 hafta uzatıldığını söyledi. Kamu kurumunda çalışan hamile personel, gebeliğinin 24. haftasından 32. haftasına kadar olan süre içinde idari izinli sayılacak. Bakan Koca, ”İdari izin 32. hafta yerine hamileliğin 24. haftasından itibaren başlayacak. Dünyaya bir bebek gelecekse akan sular süren işler durmalı. Veya başkası tarafından yapılmalı.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı imzasıyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarına konuyla ilgili bir yazı gönderildi.

Gönderilen yazıda, “Kovid-19 salgınının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarında (Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç) istihdam şekline bakılmaksızın görev yapan hamile personelin, gebeliğinin 24. haftasından 32. haftasına kadar olan süre içerisinde idari izinli sayılması Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür.” ifadelerine yer verildi.

BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından yaptığı son dakika açıklamasında, ”Bakanlığımız ve kamu çalışanı tüm hanımların hamilelik izni Cumhurbaşkanımızın talimatıyla 8 HAFTA uzatıldı. İdari izin 32. hafta yerine hamileliğin 24. haftasından itibaren başlayacak. Dünyaya bir bebek gelecekse akan sular süren işler durmalı. Veya başkası tarafından yapılmalı.” ifadelerini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler