Gündem

Bakan Koca’dan çok kritik ‘sokağa çıkma kısıtlaması’ uyarısı!

Koronavirüs önlemleri ülkemizde kademeli olarak gevşetiliyor. Normal hayata dönüş doğrultusunda 1 Haziran'da önemli adımlar atıldı. Bu doğrultuda rehavete kapılan vatandaşlara Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan çok kritik uyarı geldi.

Normal hayata dönüş doğrultusunda 1 Haziran’da önemli adımlar atıldı. Koronavirüs önlemleri kapsamında kapatılan cafe, restoran, kahvehane, spor salonları gibi çok sayıda işletme 1 Haziran itibarıyla kapılarını yeniden açtı. Bu durum vatandaşların rehavete kapılmasına neden olurken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan önemli bir uyarı geldi. Bakan Koca, koronavirüs hastalarının yoğun bakımda yaşadıklarının ne kadar zor olduğunu belirtmek için ‘Çince’ bir paylaşım yaptı.

BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin yaptığı paylaşımda, ”Sokağa çıkma kısıtlamasının kalkması, her şeyin normale döndüğü anlamına gelmesin. Eğer tedbirlerle kendinizi virüse karşı güvenceye almazsanız, karşılaşacağınız sonucu bilemezsiniz. Türkçesi: Bir Koronavirüs hastasının yoğun bakımda yaşadıkları size Çince kadar yabancıdır.” ifadelerini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler