Gündem

Bakan Koca’dan 81 il sağlık müdürlüğüne bayram uyarısı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Kurban Bayramı nedeniyle koronavirüs ile mücadele kapsamında 81 il sağlık müdürlüğüne virüs ile mücadele kapsamında salgında en ufak bir gevşeme yaşanmaması için uyarıda bulundu. 

Sağlık Bakanlıı’ndan alınan son dakika bilgisine göre koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında virüsün yayılmasını engellemek amacıyla Sağlık Bakanı Fahrettin Koca salgın yönetiminde en ufak bir gevşeme yaşanmaması için 81 il sağlık müdürlüğüne bayram uyarısında bulundu.

TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ

Bakan Koca, Kurban Bayramı’na yönelik hazırlıkları değerlendirmek üzere 81 ilde sağlık müdürü ile video konferans yöntemiyle görüşme gerçekleştirdi. Toplantıda illerin mevcut durumu, vaka sayıları, artış veya düşüşün nedenleri, tanı ve tedavi kapasiteleri ile ihtiyaçlar değerlendirildi. Hastalığın tedavisine yönelik gelişmeler, ilaç kullanımı, izolasyon önlemleri ve tedavi algoritmalarındaki değişiklikler de toplantıda masaya yatırıldı.

SALGIN YÖNETİMİNDE EN UFAK BİR GEVŞEME YAŞANMAMASI UYARISI

Sağlık Bakanı Koca, İl Hıfzısıhha Kurullarının bölgedeki duruma göre kendi tedbirlerini belirleyip uyguladığını hatırlattı ve bayram boyunca bu tedbirlere sıkı şekilde riayet edilmesi gerektiğini vurguladı. Özellikle vaka artışının olduğu illerde kalabalıkların oluşmaması gerektiğini belirten Koca, salgın yönetiminde en ufak bir gevşeme yaşanmaması konusunda uyarılarda bulundu.

Koronavirüs hastalarının teşhis ve tedavisi başta olmak üzere bayram boyunca tüm sağlık hizmetlerinin aksamadan yürütülmesi konusunda il müdürlerine talimatlarını ileten Koca, bayrama yönelik planlamaların kontrol edilmesini ve ihtiyaçların hızla tamamlanmasını istedi. Toplantı sonunda il müdürleriyle bayramlaşan Bakan Koca, sağlıklı ve huzurlu bir bayram temennisinde bulundu.