Gündem

Bakan Koca uyarmıştı! O ilde tedirgin eden görüntü

Normalleşmesinin ardından vatandaşların rehavete kapılmaları nedeniyle bazı illerde vaka sayılarında artış yaşandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın uyardığı koronavirüs vaka sayılarında artış olan Gaziantep'ten endişelendiren görüntüler geldi. Şehirde hafta sonu mesire alanlarında yoğunluk oluştu, sosyal mesafe kuralı ihlal edildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, koronavirüs vakalarının yükseldiğine dikkat çektiği Gaziantep’ten endişelendiren görüntüler geldi. Çok sayıda vatandaş hafta sonunu fırsat bilerek mesire alanlarında yoğunluk oluştuğu, sosyal mesafe kuralı ihlal edildiği ve maske kuralına uyulmadığı görüldü.

Son süreçte vaka sayılarında yükselme yaşanan iller arasında olan Gaziantep’te, normalleşme süreci ile açılan mesire alanları piknik yapmak isteyenler tarafından dolduruldu. Kentin en büyük mesire alanlarından olan Burç Ormanına pazar gününü fırsat bilenler, piknik yapmak için akın etti. Piknikçiler, semaverle çay demleyip, mangal yaptı.

SOSYAL MESAFE KURALINA UYMADILAR

Öte yandan piknikçilerin birçoğunun maske takmayıp sosyal mesafe kuralına uymadığı mesire alanında, bazı vatandaşlar ise salgına karşı şehrin kalabalığından kaçıp açık alanlara geldiklerini ifade etti.

Etiketler

İlgili Makaleler