Gündem

Bakan Koca Twitter’dan duyurdu! Başa dönebiliriz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı Twitter'dan tedbirlerle ilgili vatandaşları uyardı. Bakan Koca "Sıkı tedbirlerle en zor günleri aştık. Bundan sonrası da bu kadar önemli. Salgın sona ermedi. Türkçesi: Tedbirlere uymazsak başa dönebiliriz" ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sık sık paylaşımları ile vatandaşları tedbir almaları konusunda uyarmaya devam ediyor. Koronavirüs salgınında normalleşme döneminin 2. evresine girdiğimiz şu sıralarda Bakan Koca’dan vatandaşlara uyarı geldi.

Türkiye’de koronavirüsteki son durumu Twitter hesabından yaptığı paylaşımla değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ard arda paylaşımlarda bulunmaya devam etti.

Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

“Bakanlığımıza bağlı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Beşeri İlaçlar Uluslararası Uyum Konseyi üyeliğine oy birliğiyle kabul edildi. Dünyadaki ilaç geliştirme ve üretim süreçlerinde Amerika (FDA) ve Avrupa Birliğinin (EMA) ilgili kuruluşlarıyla birlikte aktif rol oynayacağız.”

Bakanlığımıza bağlı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Beşeri İlaçlar Uluslararası Uyum Konseyi üyeliğine oy birliğiyle kabul edildi. DÜNYADAKİ İLAÇ GELİŞTİRME VE ÜRETİM SÜREÇLERİNDE Amerika (FDA) ve Avrupa Birliğinin (EMA) ilgili kuruluşlarıyla birlikte AKTİF ROL OYNAYACAĞIZ.

TEDBİRLERE UYMAZSAK BAŞA DÖNEBİLİRİZ

Çin’de ortaya çıkan COVID-19’a karşı küresel gidişin aksine, sıkı tedbirlerle en zor günleri aştık. Bundan sonrası da bu kadar önemli. Riskin devam ettiğini unutmayalım. Günlük yeni vaka sayımız 1.000 civarında. Salgın sona ermedi. Türkçesi: Tedbirlere uymazsak başa dönebiliriz.

Etiketler

İlgili Makaleler