Gündem

Bakan Koca Türkiye’de koronavirüsün ne zaman biteceğini açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca CNN Türk'e katılarak Türkiye'de koronavirüs ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Maske takmak ve sosyal mesafe önemini her seferinden vurgulayan Bakan Koca'ya 'Salgın ne zaman bitecek' sorusu soruldu. Bakan Koca'dan ise cevap geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca CNN Türk ekranlarına katılarak vatandaşların merak ettiği sorular ile ilgili önemli açıklamalarda bulunarak Türkiye’de koronavirüsteki son durumu değerlendirdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye’de koronavirüs ile mücadelede son durumu CNN Türk’e canlı yayında katılarak önemli değerlendirmelerde bulundu. Vatandaşlar tarafından merak edilen ‘Salgın ne zaman bitecek’  sorusuna cevap verdi.

Bakan Koca’nın açıklamalarının satır başları şöyle:

Acil durum hastanesi konsepti gerekliydi. Sağlık ordumuzla başarıyı sağladık. Vatandaşımız salgında katılımla gereğini yapmalı.

2.döneme kontrollü sosyal hayat adını verdik. Şu dönem 3 şeyi ihmal etmememiz gerekiyor. Maskeyi asla ihmal etmeyelim. Sosyal mesafe önemli. El hijyenini de ihmal etmeyen bir sürece girmiş olduk.

‘YENİ BİR DALGA BEKLİYORUM KURALLARA UYALIM’

Salgın Avrupa’da en geç Türkiye’ye geldi. 6 haftalık sürede ilk dönem tamamlandı. Yoğun bakım doluluk oranı yüzde 62’yi geçmedi. Herkes birbirini uyarmalı. Kurallara uyulmalı. Yeni bir dalga beklemiyorum, kurallara uyalım.

DÜNYADA BİTMESİ LAZIM

Dünyada bu salgın bitmedikçe Türkiye’de etkisini sıfırlama kolay olmaz. Çünkü Türkiye, Avrupa ile çok yakın ilişki içinde olan ülke. Birçok noktada testler yapmak noktasında yapılması gerekenleri uyarmak noktasında bakanlık olarak çok hassas davranıyoruz.

Etiketler

İlgili Makaleler