Gündem

Bakan Koca son dakika açıkladı: Kastamonu, Çankırı, Yalova, İstanbul ve Erzincan dikkat!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmi twitter hesabı üzerinden vaka sayısı en çok artan ve en çok azalan illeri duyurdu. Peki, hangi illerde vaka sayısı arttı? İşte Bakan Koca’nın o paylaşımı ve Türkiye’de corona virüsü salgınında son durum…

Türkiye’de corona virüsü salgınında her gün binlerce vaka tespit ediliyor. Kısıtlamaların yeniden getirilmesi konusunda tartışmalar yaşanırken Bakan Koca flaş bir paylaşımda bulundu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Koca, son hafta en çok vaka artan ve en çok azalan illeri duyurdu.

Bakan Koca tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Son hafta 100.000 nüfusta vaka görünme oranı en çok artan illerimiz: Kastamonu, Çankırı, Yalova, İstanbul ve Erzincan. En çok azalan illerimiz: Sinop, Gümüşhane, Mersin, Kırıkkale ve Burdur. Riski ortadan kaldıracak olan tedbirdir.

Türkiye’de corona virüsü son durum

22 Mart tarihli corona virüsü tablosuna göre yapılan 201 bin 2015 test sonucunda 22 bin 216 vaka tespit edildi. Hasta sayısı 981 olarak açıklandı. Vefat edenlerin sayısı ise 117 olarak bildirildi. Corona virüsünde iyileşenlerin sayısı ise 19 bin 494 belirtildi.