Gündem

Bakan Koca maske diyaloğunda verilen cevaba sinirlendi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı Twitter'dan vatandaşları uyarmaya devam ederken maske takmadığı için itiraz eden vatandaşlara sinirlenerek uyarıda bulundu. Bakan Koca, "Maskesini takmadığı için uyarıldığında, 'Kendine güvenmiyorsan insan içine çıkmayacaksın.' diyen var. Kendileri, bugün yarın, tedavi altında, izolasyonda olacaklar"ifadelerinde bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı Twitter’dan koronavirüs ile mücadele kapsamında virüsün yayılmasını engellemek için vatandaşlara temizlik, sosyal mesafe ve maske uyarılarında bulunmaya devam ediyorken son olarak maske takılması uyarılarını dikkate almayanlara ilişkin paylaşımda bulundu.

“KENDİNE GÜVENMİYORSAN İNSAN İÇİNE ÇIKMAYACAKSIN”

Bakan Koca, asansörde maskesiz vatandaşları uyardığı anları paylaşan bir vatandaşın mesajını alıntılayarak, koronavirüsün bulaş zincirinin kırılmasında maskeni hayati önemine dikkat çekti. Koca, bir Twitter kullanıcısının mesajını alıntılayarak yaptığı paylaşımında, “Maskesini takmadığı için uyarıldığında, ‘Kendine güvenmiyorsan insan içine çıkmayacaksın.’ diyen var. Kendileri, bugün yarın, tedavi altında, izolasyonda ya da hastalığı bir yakınına bulaştırmış, özlü sözlerini gözden geçiriyor olacaklar. Karşılıklı kural varken ne gerek var.” ifadelerini kullandı.

Koca’nın alıntıladığı mesajda Twitter kullanıcısı şu ifadeleri kullandı: Asansöre bindim. Hemen peşimden 4 kişilik bir aile girdi asansöre, maskeleri yoktu. “Yanlış anlamazsanız siz sonraki asansöre binebilir misiniz? Maskeniz yok” dedim. Herif “Yok ben inmem, istiyorsan sen çık, kendine güvenmiyorsan insan içine çıkmayacaksın” dedi.