Gündemİzmir Haberleri

Bakan Koca İzmir’deki koronavirüs salgını ile ilgili son durumu paylaştı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İzmir, Trabzon, Samsun ve Hatay İl Sağlık Müdürleri ile yaptığı toplantının ardından sosyal medya hesabı Twitter’dan önemli açıklamalarda bulunarak bu iller ile ilgili son durumu değerlendirdi.

GÜNLÜK VAKA SAYILARI DÜŞÜŞE GEÇTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir, Trabzon, Samsun ve Hatay Valileri, İl Sağlık Müdürleri ve Halk Sağlığı Başkanları ile gerçekleştirdiği toplantıda, illerdeki son durumun ele alındığını açıkladı. Söz konusu illerde günlük yeni vaka sayılarının düşüşe geçtiğini belirten Bakan Koca, “Ancak hastane ve yoğun bakım servislerimizin yükü hala yüksek seyrediyor” dedi.

İZMİR DİKKAT

İzmir’de günlük vaka sayısında son bir hafta içinde %30 azaldığını belirten Bakan Koca, “Yatak doluluk oranı %57, yoğun bakım doluluk oranı %77” dedi.

Bakan Koca, koronavirüs salgınında 4 ilin son durumunu paylaştı! Hatay’da vaka oranındaki düşüş dikkat çektiTrabzon’da ise vaka sayıları %25 düştüğünü dile getiren Koca, “%52, yoğun bakım doluluğu %72. İzmir ve Trabzon’da tedbirleri sürdürmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Bakan Koca, paylaşımının devamında şu ifadeleri kullandı: “Samsun’da vaka sayısında %35 düşüş oldu. Yatak doluluğu %62, yoğun bakım doluluğu %80. Hatay’da vaka sayısında %40 düşüş gerçekleşti. Yatak doluluğu %85, yoğun bakım doluluğu %77. Samsun ve Hatay’da ağır hasta yükü yüksek. Tedbirlere ısrarla uyalım.”