Gündem

Bakan Koca fotoğrafını paylaşıp uyarmıştı! O kişinin kim olduğu ortaya çıktı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 4 Haziran tarihinde Twitter hesabından toplu ulaşım aracında maskesini gözüne takmış kişinin fotoğrafını paylaşıp, maske kullanımıyla ilgili uyarıda bulunmuştu. O kişinin kim olduğu ortaya çıktı. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 4 Haziran’da Twitter hesabından toplu ulaşım aracında maskesini gözüne takmış bir kişinin fotoğrafını paylaşıp, kritik ‘maske’ uyarısında bulunmuştu. O kişinin market işleten 1 çocuk babası Hamza Tatlı (27) olduğu ortaya çıktı.

BAKAN KOCA PAYLAŞMIŞTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 4 Haziran’da sosyal medya hesabından “Sıfır yeni vaka hedefine ulaşmak için, riske karşı uyanık olalım: Virüs, ağız ve burun yoluyla bulaşıyor. Ağız veya burun açık kalırsa, maske takmış ama gözümüzü gerçeğe kapatmış oluruz. Risk bu kadar mesafesizken uyarıları dinleyelim” notu ile maskeyi gözüne takmış ve otobüste yolculuk eden bir kişinin fotoğrafını paylaşıp maske kullanımı konusunda uyarmıştı.

O KİŞİ KONUŞTU

Sosyal medyada gündem olan paylaşımın ardından o kişinin Mersin’in Toroslar ilçesinde market işleten 1 çocuk babası Hamza Tatlı olduğu ortaya çıktı.

Hamza Tatlı, “Günde 19 saat çalışıyorum ve çok yoruluyorum. Cam kenarında otururken gözüme güneş gelince bir anlık refleksle maskeyle gözünü kapattım. Otobüse binerken maskem ağzımdaydı. Yaptığım doğru bir davranış değil biliyorum” dedi.

 

Etiketler

İlgili Makaleler