Gündem

Bakan Koca AVM’lerin açılması ile ilgili açıklamada bulundu!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanı normalleşme adımlarını atmaya başladığımız bu günlerde AVM'lerin açılması ile ilgili "AVM içindeki restoranlar, lokantalar ve kafeler de açılmayacak. Eskisi gibi isteyen herkes AVM'lere gidemeyecek, bir sınır olacak. Bununla ilgili rehberler yayınlanacak" ifadelerini kullandı.

Bilim Kurulu toplantısının ardından Fahrettin Koca kameralar karşısına geçerek merak edilen soruları yanıtladı. Bakan Koca salgının kontrol altına alındığını bildirirken 11 Mayıs’ta açılacak olan AVM’ler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

AVM’LERDEKİ RESTORANLAR VE KAFELER AÇILMAYACAK

Yeni dönemde AVM’lere eskisi gibi isteyen herkesin gidemeyeceğini belirten Koca sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı sürüyor. Önümüzdeki dönem için karar alınınca açıklanacak. Biz sürmesinden yanayız. AVM’lerdeki restoranlar ve kafeler açılmayacak. Bilim Kurulu veya Bakanlığımızın veya hükümetimizin AVM’lerin kapatılması ile ilgili bir kararı olmamıştır. İşletmelerin kapatılması ile ilgili kararlar olmuştur. AVM’lerin açılması için de bir karar gelmesi gerekmiyor. Zaten açıktı. İşletmelerin kendileri bunu sürdürme noktasında olmalılar. Açılan şu süreçte kuaför ve berberler belli şartlara bağlı olmak kaydıyla. Restoranlar, kafeler AVM’ler açılıyor diye açılmayacak.

Öyle bir karar yok. AVM’ler 11 Mayıs’ta açılacak ama AVM içerisindeki restoranlar, kafeler açılmayacak. Eskisi gibi isteyen herkes AVM’lere gidemeyecek, bir sınır olacak. Bununla ilgili rehberler yayınlanacak.”