Gündem

Bakan Koca açıkladı! Tatil süresi uzatıldı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Bilim Kurulu üyeleri ile bir araya gelerek toplantı düzenledi. Toplantı sonrası iki bakandan ortak açıklama geldi. 

Bilim Kurulu, bugün saat 13.25’te Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile bir araya geldi. Toplantının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk görüşmelerin ardından basın mensuplarına ortak açıklamada bulundu.

İşte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarından satırbaşları:

Aziz milletim şehir şehir sokak sokak ev ev Türkiye. Ülkemin bütün insanı. Bir virüs dünyayı tehdit ediyor. 85 ülkede 8 milyara yakın insan endişe içinde takip ediyor. Bilim buhün için büyük vaatlerde bulunamıyor. Bu hastalığa karşı elimizde güçlü bir koz var. Yakalanmamak! Pek çok hastalık bizim kontrolümüz dışındaki faktörlerle gelişir.

Virüse karşı verdiğimiz mücadelenin başarısı hepimize bağladır. Mücadeleyi organize eden güçtür. Uygulama bize bağlıdır. Bunu evinize çekilerek önleyebilirsiniz. Bu mücadelede devletimiz güçlüdür. Başka birçok ülkeyle kıyaslanmayacak kadar güçlüdür.

Şuan ara verilen eğitimin okul içinde sınıflarda yapılmasıdır.

Uygulamayı lütfen tatil olarak görmeyin. Çocukların da konuyu böyle anlamasına izin vermeyin

Verilen ara uzatılacak