Gündem

Bakan Koca açıkladı! Koronavirüsün yayılma hızı azaldı mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yeni bir paylaşımda bulundu. Bakan Koca yaptığı paylaşımda, koronavirüsün yayılma hızının azaldığına dair yayılan kanılara ilişkin açıklamalarda bulundu. Koca, ''VİRÜSÜN YAYILMA HIZI AZALDI. Kulaktan kulağa yayılan bu kanı yanlıştır. Bilim, bize yayılma hızının azalmadığını gösteriyor.'' dedi. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından koronavirüsün yayılma hızına ilişkin bir paylaşımda bulundu. Bakan Koca yaptığı paylaşımda, koronavirüsün yayılma hızının azalmadığını belirterek, ”VİRÜSÜN YAYILMA HIZI AZALDI. Kulaktan kulağa yayılan bu kanı yanlıştır. Bilim, bize yayılma hızının azalmadığını gösteriyor.” dedi.

‘BU KANI YANLIŞ’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı paylaşımda, ”VİRÜSÜN YAYILMA HIZI AZALDI. Kulaktan kulağa yayılan bu kanı yanlıştır. Bilim, bize yayılma hızının azalmadığını gösteriyor. Dünya Sağlık Örgütü, salgının başından bu yana küresel ölçekte en yüksek günlük vaka sayısını daha yeni açıkladı. Virüsün yayılma hızı şu anda bize bağlı.” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’DEKİ SON DURUM

Türkiye’de son 24 saatte 1458 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 21 kişi hayatını kaybetti. Toplam vaka sayısı 193 bin 115, can kaybı 5 bin 46 oldu.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’nin Günlük Koronavirüs Tablosu’nu Twitter hesabından paylaştı. Buna göre; son 24 saatte 52 bin 303 test yapıldı ve 1458 yeni vaka tespit edildi. 21 hasta ise hayatını kaybetti. Son verilerin ardından Türkiye’de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 5 bin 46’ya, toplam vaka sayısı ise 193 bin 115’e yükseldi.

Etiketler

İlgili Makaleler