Gündem

Bakan Koca açıkladı! “Bayramdan sonra daha özgür olabiliriz”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, "Bayramlar günleri için veremediğim haberleri bayram sonrası için verebilirim. Tedbirlere uyarsak bayram sonrası farklı olabilir. Bayram günlerinde tedbirlere uyarsak sonrasında daha özgür olabiliriz." ifadelerinde bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca B,lim Kurulu Toplantısının ardından kameralar karşısına geçerek basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Bakan Koca’nın açıklamaları:

Salgına karşı aldığımız tedbirler toplum tarafından kabul gördü. Koronavirüse karşı mücadelemiz, yakın dönemdeki en büyük seferberliğimizdi. Vaka sayısı binin altına düştüğünde, bu düşüş nihai başarının işaret fişeği olacaktır.

Bayramlar günleri için veremedeğim haberleri bayram sonrası için verebilirim. Tedbirlere uyarsak bayram sonrası farklı olabilir. Bayram günlerinde tedbirlere uyarsak sonrasında daha özgür olabiliriz.

Mücadelenin daha ne kadar süreceğini bilemediğimiz için hayatı yeniden planlıyoruz.

Maske ve 1,5 metre sosyal mesafe kuralına uymak bireylere düşen görevdir. Sağlık Bakanlığı olarak konuyla ilgili bakanlıklarla yoğun çalışma yürütüyoruz. Virüsün yüksek yayılım riskinin geri dönmesine izin vermemek için gerekli altyapıyı oluşturacağız.