Kamu

Bakan Koca açıkladı: Bayramda kısıtlama olabilir!

Türkiye corona virüsü ile mücadele devam ediyor. Bu kapsamda Bilim Kurulu bugün bir kez daha toplandı. Toplantı sonrası kamuoyuna açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kurban Bayramına ilişkin de açıklamalarda bulundu. Bakan Koca bayramda il bazında kısıtlama olabileceğini açıkladı.

Bugün Bilim Kurulu saat 17.00’de bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kamuoyuna önemli açıklamalarda bulundu. Kurban Bayramı’na ilişkin de bilgilendirmelerde bulunan Bakan Koca, il bazında kısmen yasak uygulanabileceğini duyurdu.

İşte Bakan Koca’nın Kurban Bayramı açıklamaları:

Bugün kısmen Bilim Kurulu’nda gündeme geldi konu. Ama bir öneri noktasına gelmedi. Özellikle önümüzdeki haftalar, salgının seyrine göre bu konudaki öneriler daha netleşmiş olur.

Burada temelde, ülke genelinde bir sokağa çıkma yasağı gündeme gelmedi. Ama bir takım tedbirlerin olabileceği, özellikle il bazında bazı kısıtlamaların gündeme gelebileceği görüldü. Oradaki tedbirleri biraz daha sertleştirmek gerekebilir. İllerdeki vaka sayılarına göre, il hıfsısıhha kurulları kararları alma konusunda yetkili. Bu nedenle il bazında bazı kısıtlamalar olabilir. Gelecek hafta yeniden konuşacağız.

İlgili Makaleler