Manşet

Bakan Ersoy turizm ve yaz konserleri için tarih verdi!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, katıldığı bir canlı yayında, Türkiye’de turizm ve yaz konserleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ersoy açıklamalarında, "Bir terslik olmazsa 28 Mayıs gibi iç turizm hareketiyle inşallah turizm başlar" ifadelerini kullandı.

Türkiye’de corona virüsü salgını nedeniyle pek çok etkinlik iptal edilmiş, oteller kapatılmış ve uçuşlar durdurulmuştu. Vaka sayısında yaşanan düşüşler ve normalleşme adımlarının atılması ile birlikte turizmin tekrar ne zaman başlayacağı vatandaşlar tarafından merak ediliyordu. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, katıldığı bir canlı yayın programında bu konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Haziran ortasında dış turizm açılabilir

 

Ersoy Mayıs sonu gibi iç turizmin başlayabileceğini bildirdiği açıklamalarında, “Bir terslik olmazsa 28 Mayıs gibi iç turizm hareketiyle inşallah turizm başlar. Haziran ortalarından sonra da dış turizmin belli ülkelerde başlayacağını düşünüyoruz. (Kovid-19 süreci) Otelleri kapatmadık, hava ve kara trafikleri durdurulduğu için tesisler kendileri kapatmak zorunda kaldı. Genelgeler ve kriterler konusunda gerekli adımları attık. Güvenli algının tamamen sağlanması gerekiyor. Bunun için de detaylı bir sertifikasyon programı başlattık. Dünyada ilk oldu, AB de benzer bir çalışma yapma kararı aldı.” İfadelerini kullandı.

Temmuz ayında yaz konserleri başlayabilir

 

Bakan Ersoy yaz konserleri ile ilgili olarak da açıklamada bulundu. Ersoy, Temmuz ayında yaz konserlerinin başlayabileceğini sosyal mesafe kurallarına uyularak konserlerin olabileceğini bildirdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu