Ekonomi

Bakan duyurdu! Nakdi ücret desteği ödemeleri o tarihte başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, nakdi ücret desteği ödemelerinin başlayacağı tarihi duyurdu. Haziran ayına ilişkin nakdi ücret desteği ödemeleri 8-10 Temmuz arasında yapılacak. Ödemeler T.C. Kimlik Numarasının son hanesine göre yapılacak. 

Nakdi ücret desteği ödemelerinin başlayacağı tarih Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından duyuruldu. Haziran ayına ilişkin nakdi ücret desteği ödemeleri 8-10 Temmuz arasında yapılacak. Ödemeler T.C. Kimlik Numarasının son hanesine göre yapılacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Haziran ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin 8 Temmuz’dan itibaren ödenmeye başlayacağını bildirdi.

8-10 TEMMUZ ARASINDA YAPILACAK

Bakan Selçuk, “Haziran dönemine ait nakdi ücret desteği ödemeleri, yoğunluğun önlenmesi amacıyla 8-10 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. 15 Mart’tan sonra iş akdi feshedilen ancak işsizlik ödeneğine hak kazanamayan işçiler için 8 Temmuz’da, işverenler tarafından ücretsiz izne ayrılan ve kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan işçilerden T.C. Kimlik Numarasının son hanesi 0, 2 ve 4 olanlara 9 Temmuz’da, 6 ve 8 olanlara ise 10 Temmuz’da ödemeler yapılacak.” dedi.

ÖDEMELER T.C. KİMLİK NUMARASININ SON HANESİNE GÖRE YAPILACAK

Haziran ayına ilişkin nakdi destek ödemeleri T.C. Kimlik Numarasının son hanesine göre yapılacak. Bu doğrultuda 0, 2 ve 4 olanlara 9 Temmuz’da, 6 ve 8 olanlara ise 10 Temmuz’da ödemelerini alabilecek.

Etiketler

İlgili Makaleler