Gündem

Bakan duyurdu: İhtiyaç sahibi vatandaşlar için Ramazan ayı öncesinde…

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda yardımı konusunda yazılı açıklamada bulundu. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamada, gıda yardımı için SYDV’lere toplam 183,2 milyon tutarında kaynak aktardıkları bildirildi.

Türkiye’de ihtiyaç sahibi vatandaşlar için devlet tarafından çeşitli yardımlar yapılıyor. Bu kapsamda vatandaşların Ramazan ayı öncesinde temel gıda gereksinimleri için kullanılmak üzere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) toplam 183,2 milyon kaynak aktarıldığı bildirildi.

Her yıl Ramazan ayı ve Kurban Bayramı öncesinde yapılıyor

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Bakan Selçuk, “Her il ve ilçede kurulu bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca, muhtaç hanelerin ihtiyaçlarının karşılanması için yıl boyunca ayni ve nakdi olarak gıda yardımı yapıyoruz. Buna ek olarak her yıl Ramazan ayı ve Kurban Bayramı öncesinde de ihtiyaç sahibi ailelerin temel gıda ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik birer periyodik pay tutarında ilave kaynak aktarıyoruz” ifadelerini kullandı.