Gündem

Bakan duyurdu! Bugün başlıyor…

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından bir açıklama geldi. Bakanlık Rusya ile uçuşların bugünden itibaren başlatılacağını bildirdi. Rusya'nın da dahil olmasıyla yeniden sefer başlatılan ülke sayısı 32'ye yükseldi. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Rusya ile uçuşların bugünden itibaren başlatılacağını bildirdi. Bu doğrultuda Rusya’nın da dahil olmasıyla yeniden sefer başlatılan ülke sayısı 32’ye yükseldi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde normalleşme dönemine girilmesiyle atılan adımlar kapsamında 11 Haziran itibarıyla 31 ülkeyle seferlere başlandığını hatırlatarak, “Bugün itibarıyla Rusya ile de uçuşların başlatılması konusunda mutabık kaldık.” dedi.

 

Karaismailoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, salgın sebebiyle durdurulan yurt dışı uçuşların 11 Haziran itibarıyla bazı ülkeler için başlatıldığını anımsattı.

31 ülkeyle seferlere başlandığını belirten Bakan Karaismailoğlu, “Bugün itibarıyla Rusya ile de uçuşların başlatılması konusunda mutabık kaldık.” ifadesini kullandı.

11 Haziran itibarıyla 31 ülkeyle seferlerin yeniden başlatılmasının yanı sıra 20 ülkeyle de görüşmeler devam ediyordu. Rusya’nın da dahil olmasıyla yeniden sefer başlatılan ülke sayısı 32’ye yükseldi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu