Gündem

Bakan Dönmez açıkladı: Elektrik faturalarının tahsilatını erteliyoruz!

Giresun’da meydana gelen sel felaketinin ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez önemli açıklamalarda bulundu. Dönmez tarafından yapılan açıklamalarda, "Afet bölgesindeki vatandaşlarımızın ilçelerimiz ve köylerimiz dahil elektrik faturalarının tahakkuk ve tahsilatını erteliyoruz" denildi.

Giresun’da yoğun sağanak yağışının ardından sel felaketi meydana geldi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sel felaketine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bölgedeki elektrik altyapısına ilişkin bilgilendirmelerde bulunan Bakan Dönmez, “Afet bölgesindeki vatandaşlarımızın ilçelerimiz ve köylerimiz dahil elektrik faturalarının tahakkuk ve tahsilatını erteliyoruz” açıklamasını yaptı.

Elektriği kesik abone sayısı 2 bin 600 civarında

Bakan Dönmez tarafından yapılan açıklamalarda, Sayın Cumhurbaşkanımızın görevlendirmesi ile bugün Ulaştırma Bakanı ile birlikte olay yerine intikal ettik, incelemelerde bulunuyoruz. Çoruh Elektrik Dağıtım Şirketinin ekipleri şu anda ilçe merkezine geçici olarak enerji verebilmek için gayret sarf ediyor, çalışmaları da yerinde görmüş olduk. Burada daha önce elektrik altyapısını yer altına almıştık, tabii ortada 3 metreye varan hafriyat olduğu için taş, toprak, yerin altındaki şebekeyi çalıştırmak kısa vadede mümkün değil. Bir taraftan iş yerlerinin ve binaların elektrik panolarında da ciddi hasarlar var, onların temizlenmesi lazım. Bu molozların tahliyesi gerekiyor ama geldiğimiz nokta sevindirici. Bu molozlar kalkar kalkmaz da zaten geçici olarak elektrik vermeye başlayacağız. Olay anı itibarıyla yaklaşık 20 bin abonenin elektriği kesilmişti, şu anda elektriği kesik abone sayımız yaklaşık 2 bin 600 civarında.”denildi.