Ekonomi

Bakan Albayrak’tan doğalgaz indirim paylaşımı!

BOTAŞ sanayicilerin kullandığı doğalgazda indirim yapıldığını duyurdu. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ise bu indirim uygulaması hakkında twitter üzerinden paylaşımda bulundu. Albayrak tarafından yapılan paylaşımda, “Pandemi döneminde desteklerle koruduğumuz sanayimizin ve ekonomimizin hızlı toparlanmasına katkı sağlayacak bu indirimin hayırlı olmasını diliyorum.” İfadeleri kullanıldı.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, BOTAŞ’ın sanayicilerin kullandığı doğalgaza indirim uyguladığını açıkladı. Yapılan indirim ile beraber doğalgaz maliyetlerindeki %9,7 ila %12,5 arası düşüşün üretim ve istihdama pozitif yansıyacağı ifade edildi.

Sanayi ve ekonomimize katkı sağlayacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ise BOTAŞ indirim uygulaması için resmi twitter hesabı üzerinden açıklamada bulundu. Albayrak tarafından yapılan paylaşımda, “Pandemi döneminde desteklerle koruduğumuz sanayimizin ve ekonomimizin hızlı toparlanmasına katkı sağlayacak bu indirimin hayırlı olmasını diliyorum. Ekonomideki her olumlu gelişmeyi insanımıza yansıtmaya, üretim ve istihdamı artırmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” Denildi.

İlgili Makaleler