Ekonomi

Bakan Albayrak’tan çiftçilere 400 milyon destek açıklaması!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sosyal medya üzerinden çiftçilere yapılan destekler ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Albayrak tarafından yapılan açıklamada, corona virüsü sürecinde çiftçilere 400 milyon lirayı aşan avans desteğinde bulunulduğu ifade edildi.

Corona virüsü sürecinde hükümet tarafından vatandaşlara ve çiftçilere çeşitli ekonomik destekler yapıldı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, twitter hesabından yaptığı açıklamada, corona virüsü sürecinde çiftçilere 400 milyon lirayı aşan avans desteğinde bulunulduğu duyurdu.

İlk hasadı Türkşeker aldı

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Albayrak, ” Pandemi sürecinde de çiftçilerimizin yanındaydık. Hububat üretimi ve pancar küspesi için toplam 400 milyon TL’yi aşan avans desteğinde bulunduk. Çiftçilerimizden ilk hasadı Türkşeker almaya başladı. İnşallah, ülkemizin her karış verimli arazisini ürünsüz bırakmayacağız.” ifadesini kullandı.

Türkşeker işbirliğinde sağlanan destekle ilgili ‘hububat ve ayçiçeği için 300 bin ton sözleşme, 32 bin 900 ton ilk hasat ve destekten yararlanan çifçi 300 bin ton’ bilgileri verildi.

İlgili Makaleler