Ekonomi

Bakan Albayrak Müjdelemişti ! Destek Paketinin Detayları Belli Oldu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dün katıldığı bir TV programında çok önemli açıklamalarda bulunarak destek paketini müjdelemişti. Bakan Albayrak açıklamalarında konut ve turizme yönelik yeni bir finansman paketi hazırladıklarını belirtmişti. Bu destek paketinin detayları belli oldu.

Hazine ve Maliye Berat Albayrak dün TRT Haber’e katıldı ve çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak açıklamalarında Türkiye’nin güçlü bir ekonomiye sahip olduğunu ifade ederek destek paketlerinin yolda olduğunu müjdeledi. CNN TÜRK Muhabiri Gülşen Coşkun ise destek paketinde neler olduğuna dair bazı detayları anlattı. Buna göre paketin kapsamlı bir şekilde açıklanması beklenirken Pazartesi günü devreye alınması bekleniyor.

KREDİ DESTEĞİ

Finansman kredi desteği paketi kapsamında ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara, emekli, çalışan ve orta gelir grubuna yönelik olacak. Bununla birlikte kamu bankaları tarafından bir süre ödemesiz, sonra taksitler halinde ödemeli bir kredi desteği olacak.

Yerli üretim yapan mobilya, elektronik, beyaz eşya, bisiklet, motosiklet, ev tekstili, çeyiz gibi ürünler alındığı taktirde bu finansmandan yararlanılması bekleniyor.

TATİLE GİDECEKLER DÜŞÜNÜLDÜ

Yeni destek paketi ile gelmesi beklenen bir diğer imkan ise hem turizm sektörünü canlandırması planlanan hem de tatile gitmek isteyenlere kolaylık sağlayan bir kredi olması. Bu bağlamda emekli ve çalışan kesime özellikle seyahat giderlerinin finansman ihtiyacının uygun şartlarda sağlanması bekleniyor.

KONUT KREDİSİ DÜZENLEMESİ

Kredi kapsamında üçüncü başlık da orta gelir grubuna yönelik olurken bu da konut kredisi konusunda olması bekleniyor. konut kredisinin diğerlerinden farkı ise uzun vadede ve çok düşük maliyetlerle bir kredi sağlanması bekleniyor. Bu paketin Cuma günü bankalar tarafından açıklanması beklenirken Pazartesi günü de yürürlüğe girmesi hedefleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler