Ekonomi

Bakan Albayrak açıkladı: Uzun vadede ve çok düşük maliyetli konut kredisi desteği verilecek!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dün TRT Haber’e katılarak corona virüsü salgını sonrası da yeni destek paketleri geleceğini açıklamıştı. Bugün ise Bakan Albayrak, yeni destek paketleri kapsamında; Uzun vadede ve çok düşük maliyetli konut kredisi desteği verileceğini de açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dün TRT Haber’e yaptığı açıklamalarda, “ iç talebin hızlı şekilde normalleşmesi, bunun içerisinde sosyal ihtiyaç destek paketleri olacak, finansman kredi destek paketleri olacak. “ ifadelerini kullanmıştı. Bugün ise CNN TÜRK Muhabiri Gülşen Coşkun o paketin detaylarını açıkladı. Pazartesi günü devreye alınması gereken yeni destek paketine göre; orta gelir grubuna yönelik uzun vadede ve çok düşük maliyetli konut kredisi sağlanası bekleniyor.
Yeni finansal destek paketinin diğer içeriği de şöyle:

Turizm için destek kredisi

Bakan Albayrak’ın açıkladığı yeni destek paketine corona virüsü salgını nedeniyle duran turizm sektörünü de canlandırmaya yönelik. Pakete göre; emekli ve çalışan kesime özellikle seyahat giderlerinin finansman ihtiyacı için kolaylık getirecek kredi bekleniyor.

Kamu bankaları kredi desteğine devam edecek

Bununla birlikte emekli, çalışan ve orta gelir grubu için kamu bankaları bir süre ödemesiz, sonra taksitler halinde ödemeli bir kredi desteği sağlayacak. Bu destekten Yerli üretim yapan mobilya, elektronik, beyaz eşya, bisiklet, motosiklet, ev tekstili, çeyiz gibi ürünler alındığı taktirde faydalanılacağı öngörülüyor.

İlgili Makaleler