Gündemİzmir Haberleri

Bakan Adil Karaismailoğlu duyurdu! Ankara-İzmir arası 3 saat 30 dakikaya düşüyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara - İzmir 14 saat süren demir yolu seyahat süresi ile ilgili müjdeli haberi verdi. Bakan Karaismailoğlu Ankara - İzmir demir yolu seyahat süresinin 3 saat 30 dakikaya düşeceğini duyurdu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara – İzmir 14 saatlik süren demir yolu seyahat süresinin düşeceğini duyurdu. Bakan Karaismailoğlu Ankara-İzmir arasında 14 saat olan demir yolu seyahat süresini 3 saat 30 dakikaya düşeceğini duyurdu.

“13,4 MİLYAR DOLAR TASARRUF ETTİK”

Bakan Karaismailoğlu, “Hem beşeri hem de maddi kaynaklarının verimli kullanılmasıyla sadece 2019’da 13,4 milyar dolar tasarruf ettik.” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, “Orta Koridor-BTK güzergahından yılda 1500 blok tren işletecek, Çin-Türkiye arasındaki 12 günlük süreyi de 10 güne düşüreceğiz” diye konuştu.

Bakan Karaismailoğlu “Ankara-İzmir arasında 14 saat olan demir yolu seyahat süresini 3 saat 30 dakikaya düşüreceğiz.” dedi.

HEDEF BELLİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Türksat 5A’nın Aralık ayında, Türksat 5B’nin ise 2021’in ilk yarısında fırlatılacağını bildirdi.

Karaismailoğlu, “1714 kilometre otoyol uzunluğunu 3 bin 325’e çıkardık. Hedefimiz toplam otoyol uzunluğumuzu 8 bin 187 kilometreye çıkarmak.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu