Ekonomi

Bakan Açıkladı: Yeni Destek Müjdesi Geldi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Pakdemirli Tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması sektöründe 71 projeye 71 milyon lira hibe desteği sağlanacağını vurguladı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yazılı bir açıklama yaptı ve yerinde üretim, yerinde işleme ve yerinde kalkınma anlayışı kapsamında kırsaldaki yatırımları desteklemeye devam ettiklerini vurguladı.

Konu ile ilgili olarak Bakan Pakdemirli açıklamalarının devamında bu çerçevede, kırsalı kalkındırmak, kente göçü önlemek, kadın ve genç girişimcileri desteklemek ve istihdama katkı sağlamak amacıyla IPARD-2 kapsamında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu aracılığıyla çeşitli sektördeki yatırımlara yüzde 40 ile yüzde 70 arasında hibe desteği verdiklerini belirtti.

71 MİLYON LİRA DESTEK

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli açıklamalarında Tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması sektöründe 71 projeye 71 milyon lira hibe desteği sağlanacağını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Buna göre, tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması sektöründe açıklanan 71 adet projeye 71 milyon TL hibe desteği sağlanacak. Bu hibe sayesinde kırsalda 183 milyon TL tutarında yatırımın hayata geçirilmesi hedefleniyor. Tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanmasıyla ilgili fiziki varlıklara yönelik yatırımlar tedbirinde açıklanan projelerin 43’ü süt işleme tesisi ve süt toplama merkezi, 3’ü kırmızı et işleme ve kesimhane, 4’ü kanatlı eti işleme ve kesimhane, 1’i su ürünleri işleme, 20’si meyve-sebze işleme ve soğuk hava deposu yatırımlarını kapsıyor.”

Çağrı kapsamında onaylanan projelerin, ‘www.tkdk.gov.tr’ web adresinde kamuoyuna açıklanacağı belirtildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu