Gündem

Bahçeli’nin ‘yeniden yargılansın’ dediği Mümtazer Türköne tahliye edildi!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yeniden yargılanmasını istediği FETÖ'den tutuklanan eski Zaman gazetesi yazarı Mümtazer Türköne tahliye edildi.

FETÖ’nün kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi yazarı Mümtazer Türköne tahliye edildi. Yargıtay, 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin ardından tutuklanan ve 4 yıl 2 aydır cezaevinde bulunan Prof. Dr. Mümtaz’er Türköne hakkında ‘FETÖ’ üyeliği suçlamasıyla verilen 10 yıl hapis cezasını bozarak tahliyesine karar verdi. Türköne’nin kararın ardından akşam saatlerinde tahliye edildiği öğrenildi.

BAHÇELİ: “DAVA TEKRAREN DEĞERLENDİRİLMELİDİR”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçen haziran ayında ülkücü Mustafa Türköne’nin kardeşi eski Zaman gazetesi yazarı Mümtazer Türköne’nin yeniden yargılanması çağrısında bulunmuş, “Dileğim bir haksızlık varsa bunun acilen düzeltilmesidir. Osman Kavala’nın, Altan kardeşlerin, Nazlı Ilıcak’ın ve daha pek çok sorunlu kişinin masum gösterilmeye çalışıldığı bir yerde şehit ağabeyi Mümtaz’er Türköne’nin davası tekraren ve titizlikle değerlendirilmelidir” ifadelerini kullanmıştı.