Gündem

Azez’de bomba yüklü araç patladı! Çok sayıda ölü ve yaralı var

Suriye'nin Halep kentine bağlı Azez ilçesinde, bomba yüklü araç patlatıldı. Gerçekleştirilen terör saldırısında çok sayıda ölü ve yaralının olduğu öğrenildi. Patlamada çevrede hasar meydana gelirken, yaralılar Azez ve Türkiye'deki hastanelere nakledildi.

Suriye’nin Halep kentine bağlı Azez ilçesinde, bomba yüklü araç infilak ettirildi. Terör saldırısında 5 sivilin öldüğü, 85 sivilin ise yaralandığı öğrenildi. Patlamada çevrede hasar meydana gelirken, yaralılar Azez ve Türkiye’deki hastanelere nakledildi.

Güvenlik kaynakları, terörden arındırılmış bölgelerde bombalı eylemlerin terör örgütü YPG/PKK tarafından gerçekleştirildiğini, ancak siviller zarar gördüğü için örgütün bunu üstlenmekten kaçındığını bildiriyor.

Sabah saatlerinde Afrin ilçe merkezinde Suriye Milli Ordusu aracına yerleştirilen bomba infilak etmiş, 13 kişi yaralanmıştı.

YPG/PKK’lı teröristler, Türkiye ile Rusya arasında 22 Ekim 2019’da varılan mutabakat gereği ayrılmaları gereken Tel Rıfat ilçesinden, sık sık Bab, Azez, Cerablus ve Afrin bölgelerini hedef alarak terör eylemleri düzenliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler