Gündem

Aytuğ Atıcı CHP Genel Başkanlığına adaylığını koydu! Aytuğ Atıcı kimdir?

28-29 Mart tarihinde yapılacak olan CHP Olağan Kurultayı'nda Genel Başkan Adayı olma kararını açıklayan CHP Mersin eski Milletvekili Aytuğ Atıcı'nın adaylığını bugün duyurması bekleniyor. İddialara göre CHP 'de kurultay için henüz resmi adaylık açıklaması olmazken CHP Mersin eski Milletvekili Aytuğ Atıcı'nın CHP Genel Başkanlığına adaylığını koyduğu öne sürüldü.

Alınan bilgilere göre CHP Mersin eski Milletvekili Aytuğ Atıcı’nın, 28-29 Mart tarihinde yapılacak olan CHP Olağan Kurultayı’nda Genel Başkan Adayı olma kararı aldığı iddia edildi. Atıcı’nın adaylığını bugün duyurması bekleniyor.

AÇIKLAMA YAPILMADI
CHP’nin 24 Haziran’daki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ise adaylık konusunda henüz bir açıklama yapmadı.

AYTUĞ ATICI KİMDİR?
Aytuğ Atıcı, 23 Kasım 1964’te Adana’da doğdu. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

Mersin Üniversitesi’nde Başhekimlik, Dekan Yardımcılığı, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ve İlk Yardım Araştırma ve Uygulama Merkezi Kurucu müdürlükleri, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı, Neonatoloji Bilim Dalı Kurucu Başkanlığı görevlerini yürüttü. Mersin Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu Üyeliği, Gebe Eğitim Merkezi Kuruculuğu, Sağlık Bakanlığı Danışma Kurulu üyelikleri ile 2 dönem Mersin Tabip Odası Başkanlığı yaptı.

24’üncü Dönemde Mersin Milletvekili seçildi. Dışişleri; Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler komisyonlarında görev aldı. Ayrıca Sağlık Çalışanlarına Yönelik Artan Şiddeti Araştırma Komisyonu, Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu ve Parlamentolararası Birlik Türk Grubu Üyesi oldu. Nükleer Savaşa Karşı Uluslararası Doktorlar (IPPNW) ve Nükleer Silahsızlanma İçin Parlamenterler Birliği (PNND) Konsey Üyesidir.

Aytuğ Atıcı,çok iyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Arapça bilmekte olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.