Ekonomi

Aylık 1460 Lira Destek Veriliyor ! Bu Şartların Sağlanması Gerekiyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından tarafından başvuru şartlarını sağlayan vatandaşlara aylık 1460 lira maaş desteği veriliyor. Peki bu destekten kimler yararlanabilir?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından çeşitli destekler veriliyor. Bu destekler kapsamında Kronik Hastalara Yönelik Yardım Programı ile aylık 1460 lira ödeme yapılıyor.

1460 LİRA DESTEK

Bu ödeme Tüberküloz veya SSPE hastası olan kişi veya hastaya bakmakla yükümlü kişilere yapılıyor. Ancak bu ödemeden yararlanabilmek için bazı şartların sağlanması gerekiyor. Şartları sağlayan vatandaşlara aylık 1460 lira maaş veriliyor.

Kronik Hastalara Yönelik Yardım Programı kapsamında yapılan 1460 lira ödeme Tüberküloz ve SSPE hastalığı nedeniyle psiko-sosyal ve mali kayıp yaşayan hastalar için aylık olarak yapılıyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından resmi bir açıklama yapıldı ve desteğin Tüberküloz veya SSPE hastası olan kişi veya hastaya bakmakla yükümlü kişilere verileceğinin yanı sıra Mütevvelli Heyeti tarafından onaylanan ve Halk Sağlığı Yönetim Sisteminden hastalık bilgileri alınan kişilere evrak talep edilmeden ödeneceği vurgulandı.

ARANAN ŞARTLAR

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirtilen şartlar ise şöyle:

-Kronik hastalar arasından Tüberküloz ve SSPE hastalığı olan kişilere veriliyor.

-Hasta olan kişilerin Mütevvelli Heyeti tarafından onaylanması ve Halk Sağlığı Yönetim Sisteminden hastalık bilgileri alınması gerekiyor.

BAŞVURU BELGELERİ

Başvurular için de bazı belgeler gerekmektedir. Bu belgeler ise şöyle:

-TC Nüfus Cüzdanı

-Tüberküloz ve SSPE hastalığına yakalandığına dair hastane raporu.

BAŞVURU DETAYLARI

Başvurular hakkında bazı detaylar belirtildi. Bu bağlamda  hasta ve hasta yakınlarının il veya ilçelerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları şubelerine başvuru yapabileceği ifade edildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu