Aydın Haberleri

Aydınlı hafız Kuran okurken hayatını kaybetti!

Aydın'ın Nazilli ilçesinde yaşayan 94 yaşındaki Hacı Mehmet Ali Şeflek Hoca, Kur'an-ı Kerim okurken hayatını kaybetti. Aydınlı hoca alzheimer hastası oluğu halde herkesi unutmasına rağmen ezberlediği Kur'an-ı Kerim'i unutmaması ile biliniyordu.

Aydın’ın Nazilli ilçesinde hafızların hocası olarak bilinen 94 yaşındaki Hacı Mehmet Ali Şeflek Hoca Kuran okurken önceki gün hayatını kaybetti.

ALZHEİMER HASTALIĞINA YAKALANMIŞTI

Aydın’ın Nazilli ilçesinde yaşayan ve bir süre Kur’an Kursu hocalığı da yapıp çok sayıda hafız yetiştiren Mehmet Ali Şeflek, kendisini Kur’an ilmine adamıştı. Hafız olmasının yanı sıra, Kur’an-ı Kerimin mealini de iyi bilen Mehmet Ali Şeflek Hoca’nın, son zamanlarda alzheimer rahatsızlığına yakalandığını öğrenildi. Yakınları “O kadar ilginç bir yaşantısı vardı ki, tanıdıklarını unutmasına rağmen Kur’an-ı Kerim’i hiç unutmadı.

Seni tanımaz idi ama Kur’an-ı Kerim’den bir ayetin başını okusan devamını okur ve okuduğu ayetlerin mealini de söylerdi. İman ehli bir büyüğümüzdü” diye konuştular.Önceki gece vefat eden Mehmet Ali Şeflek Hoca, Nazilli merkez Koca Cami’de kaldırılarak Eğriboyun Mezarlığı’nda toprağa verildi.